NLV25T-2R2J-PF
Mfr.Part #:
NLV25T-2R2J-PF
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1008(2520 Metric) SMD/SMT 2.2 µH 5 % 200 mA 1.55 Ω
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)1.9 mm
Length2.5 mm
Width2.0066 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Case Code (Imperial)1008
Case Code (Metric)2520
Number of Pins2
Resistance1.55 Ω
Height1.8 mm
PackagingReel
Depth2.1 mm
Radiation HardeningNo
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency105 MHz
TypeWirewound
Q Factor30
Current Rating200 mA
DC Resistance (DCR)1.55 Ω
Test Frequency7.96 MHz
Military StandardNot
ShieldingUnshielded
Inductance2.2 µH
Core MaterialFerrite
inductance tolerance5 %
Max DC Current200 mA
DC Current200 mA